Ostatní

Aromaterapie

Aromaterapii, využití esenciálních olejů k léčebným účelům, používám již mnoho let a to jak doma, tak v práci. Pár kapek vhodného éterického oleje do aromalampičky zažene únavu, pročistí hlavu, zklidní mysl, pomůže při kašli či bronchitidě, posílí imunitu, uleví při bolesti hlavy, povzbudí smysly a evokuje takovou náladu, v níž je člověku prostě dobře. Éterické oleje při své praxi využívám nejen touto formou, ale i při masáži. Abych docílila žádoucích účinků toho kterého ošetření, do základního rostlinného oleje (nosiče) přidávám konkrétní, vybrané silice. Většinou používám kombinaci 4 – 6 silic. Tak mám k dispozici různé druhy voňavých olejů, jako např: pro celkové uvolnění a prohřání, s léčivými účinky na problémy pohybového aparátu (artróza, revmatitida apod.), nebo silice, které eliminují mentální neklid, stres, napomáhají relaxaci a celkově osvěžují a tonizují. A další jiné…

Provádím i aromaterapeutickou masáž šitou na míru; je možné si ke každému oleji přivonět a vybrat si tu „svoji, vlastní“, jedinečnou vůni, tu která je Vám nejpříjemnější, eventuálně Vám s výběrem poradím s ohledem na Vaše aktuální rozpoložení a specifických účinků olejů.

 

Fonoforéza

Fonoforéza nebo-li „tónová akupunktura“ je metoda práce se zvukem, kdy se na akupunkturní dráhy nebo na čakry místo invazivních a povrch porušujících jehliček přikládají ladičky s příslušnými tóny (používají se sluneční tóny, měsíční tóny a vibrace planet). Ladičku lze přiložit na kteroukoli část těla, jež potřebuje pozornost – naladění. Ladičky nepracují jen na fyzickém těle, ale přímo rozvibrovávají a harmonizují i nejbližší vrstvy aury. Tuto metodu osobně využívám jako doplněk k jakémukoli druhu práce s tělem, ale lze s ní pracovat i samostatně.

Používám několik základních ladiček, které se mi při práci s klienty nejvíce osvědčily.

  • Tón Země:

– ladička lásky, pomáhá nám žít kvalitu srdce
– uklidňuje, pomáhá při pocitech úzkosti a strachu
– dodává energii
– otevírá srdce a přivádí nás do kontaktu se sebou samým (už nemusím žít ve strachu a dělat to, co si přejí druzí. Teď je čas žít svůj vlastní život)

  • Platónský rok:

– čistí mentální tělo a uzemňuje
– projasňuje ducha, pomáhá žít vyšší moudrost a transformuje
– je antidepresivní
– uvolňuje všechny oblasti, kde jsou potlačeny emoce a pomáhá nám vyjít ze „zajetých“ struktur mysli, které nám brání v dalším rozvoji
– odebírá napětí z hlavy, vhodná i při bolestech očí
– pomáhá prakticky při jakýchkoliv bolestech, např. při bolestech zad, kloubů, svalů etc.

  • Mistrovské slunce:

– posiluje duševní úrovně
– působí proti depresím
– přináší radost a úsměv do života, pomáhá nám najít sílu a zorientovat se ve vlastním životě
tj. posiluje náš Střed

  • Oběh apsidy:

– velice jemná ladička, která nás svojí energií podporuje, stabilizuje a harmonizuje
– pomáhá nám dostat se do Středu a také si tuto energii udržet
– utěšující a láskyplná, dává jistotu pro tělo a duši
– pomáhá nám zvládnout těžké životní situace a procesy