Nabídka

Zdravotní, regenerační masáž ” šitá na míru “

Intuitivně vedená masáž reflektující Váš celkový aktuální stav a individuální potřeby. Většinou kombinuji techniky klasické (tzv. švédská olejová masáž, měkké techniky, jemná mobilizace) s přístupy tzv. “alternativními” (akupresura, tónová akupunkturu, shiatsu, práce s dechem etc.).

Je vhodná při myofasciálních bolestech (bolestech svalů způsobené zvýšenou kontrakcí, zatuhnutím, namožením apod.), uplatňuje se u nejrůznějších chorob pohybového aparátu, v rekonvalescenci po těžkých chorobách, po úrazech a operacích, je účinnou relaxační metodou, odbourávající psychické napětí a emoční diskomfort, který je příčinnou většiny nemocí. Aplikace konkrétních přírodních rostlinných olejů se specifickými účinky léčbu prohlubují.

 

Antistresová masáž a harmonizace technikami Shiatsu

Jedná se o kombinaci jemné, intuitivní masáže s prvky japonské techniky Shiatsu. Využívám práci s energetickými centry a drahami (tzv. meridiány) a akupresurními body, jejichž stimulace pomáhá obnovit rovnováhu našeho systému. Při ošetření terapeut používá mj. tlaků prstů, kolenou, loktů, dynamického protahování konkrétních částí těla či jemného přiložení dlaní na místa, která to nejvíce potřebují.

Touto masáží dochází celkové harmonizaci, tzn. posilují se oblasti, které jsou oslabené a uvolňují se ta místa, kde je kde je stagnace a stažení. Masáž je vhodná zejména při větším psychickém zatížení, stresu, chronické či akutní vyčerpanosti, ztuhlé šíji, bolestech zad, či prostě kdykoliv se chcete cítit dobře, ať už po stránce tělesné či duševní, ev. pro zvídavé, kteří by rádi malou ochutnávku z klasického ošetření Shiatsu.

Tato masáž je prováděna z velké části přes oblečení, doporučuje se s sebou přinést na převlečení volný, pohodlný oděv.

 

Reflexní masáž hlavy a šíje

Masáž pracuje se sítí energetických drah tzv. meridiánů a akupresurních bodů, které jsou velmi úzce spojeny s nervovým systémem, ale i se všemi orgány, tkáněmi a strukturami lidského těla a jeho funkcemi.

Jemnou stimulací a masáží těchto zón celkově eliminujeme napětí a podporujeme samoléčebné procesy oraganismu. Masáž uvolňuje zejména napětí šíje, ramen, čelistních koubů a mimických svalů, kde se při větší zátěži hromadí napětí, které je příčinou psychického nepohodlí a mnoha dalších problémů (zejména bolesti hlavy, nespavosti, únavy, vyčerpanosti, a nedostatečné koncentrace)

Reflexní masáž předchází bolestem hlavy a páteře (především krční), zánětům dutin, migrénám a zvyšuje odolnost proti stresu. Projasňuje smysly, revitalizuje a zároveň vyvolává vnitřní klid.

 

Seniorská masáž

Pravidelný dotek je pro každého člověka a zejména pro seniora, jeho citový život i v pozdním věku, nezbytný. Jemným, láskyplným způsobem mu „říká” – nejsi sám. A to je velice důležité. Nejen pro ty, kteří jsou opravdu osamělí a mají minimální sociální vazby, ale i pro lidi, kteří jsou v pravidelném kontaktu s rodinou a přáteli. S věkem se snižuje pružnost nejen těla, ale i mysli. Seniorská masáž posiluje citové vjemy a pomáhá odstranit komunikační i citové bariéry. Senior se lépe adaptuje a uvědomuje si své tělesné pocity, lépe jim naslouchá a reaguje na ně.Ve formě náležitě a laskavě provedené masáže nejen uvolňuje a dodává sílu nemocnému nebo unavenému tělu, ale také dává pocit bezpečí, sebedůvěry, zvyšuje psychickou odolnost a stabilitu.V rámci návštěvy je možné (dle potřeby a domluvy) podpůrné rehabilitační cvičení.

Olejová masáž má mnoho příznivých účinků na lidský organismus, v kostce uvádím ty, které jsou pro tuto cílovou skupinu zpravidla nejdůležitější:

– posiluje odolnost vůči nemocem

– urychluje obnovu poškozených tkání a hojení ran

– příznivě působí na problémy pohybového aparátu (artróza, neaktuní artitida, bolesti svalů apod.)

– podporuje pravidelný a hluboký spánek

– podporuje lymfatický oběh a nervový systém

– spouští tvorbu neurohormonů tzv. „hormonů dobré nálady”

– zvyšuje pružnost těla a pokožky, zmírňuje tvorbu vrásek

 

Havajská relaxační masáž LOMI-LOMI

Masáž vychází z filosofie Huna a havajského tance Hula Hula, který se připodobňuje k vlnění oceánu. I samotná masáž připomíná jakýsi tanec, kdy pohyby maséra jsou hluboce spojeny s rytmy těla a dechu klienta a s rytmy konkrétní hudby doprovázející masáž. „Vlnění oceánu“ je v tomto ohledu přiléhavá a výstižná metafora. (Nejen) podle Havajců je zdraví stav volného proudění energie v těle a nemoc se projeví tehdy, když je proudění energie zablokováno. Tato blokace může způsobovat bolest svalů, bolesti páteře, omezenou hybnost kloubů, migrény atd. Lomi – Lomi pomáhá odstraňovat tyto blokády a uvolnit energii. Jedná se o relaxační masáž celého těla, kdy masér provádí plynulé tahy dlaněmi a předloktími. K hluboké relaxaci mj. dochází i specifickou technikou, kdy jsou masírovány dvě různé, odlehlé části těla. Naše mysl je schopná se koncertovat pouze na jednu věc (koncentrace z určitého úhlu pohledu = „napětí“). Prostřednictvím této metody, kdy do vědomí masírovaného přicházejí dva různé, silné podněty najednou, se mysl prostě „vzdá“ a postupně se pohrouží do stavu maximálního uvolnění, které přetrvává i několik hodin po masáži.

 

 


 

A to není všechno…

Další možnosti naleznete v rozbalovací nabídce výše 🙂